Hall of Fame

Klubbmästare
Individuellt Mixed
2014 Andreas Feuk Anders Brandt / Carrolina Larsson
2013 Kent Kirkegaard Richard Wandel / Elisabeth Brandt
2012 Kent Kirkegaard Andreas Feuk / Camilla Forslund
2011 Andreas Feuk Fredrik Jacobsson / Rose-Marie Lönnqvist
2010 Fredrik Jacobsson Anders Brandt / Elisabeth Brandt
2009 Joel Andersson Andreas Feuk / Camilla Forslund
2008 Joel Andersson Kent Kirkegaard / Britt-Marie Eriksson
2007 Fredrik Jacobsson (3/3) Fredrik Jacobsson / Malin Jacobsson
2006 Fredrik Jacobsson (2/3) Fredrik Jacobsson / Malin Jacobsson
2005 Andreas Feuk Kent Kirkegaard / Britt-Marie Eriksson
2004 Niklas Landgren Andreas Feuk / Camilla Lövström
03/04 Christian Löfstedt Andreas Feuk / Camilla Lövström
2003 Fredrik Jacobsson (1/3) Fredrik Jacobsson / Camilla Lövström
02/03 Fredrik Jacobsson Lars Engstrand / Inger Hajny
2002 Roy-Ingvar Strandh Berne Persson/ Britt-Marie Eriksson
01/02 Kent Kirkegaard Lars Olsson / Lena Persson
2001 Kent Kirkegaard Lars Olsson / Agneta Gustafsson
2000 Stefan Wittenström Niklas Landgren / Heidi Hajny
99/00 Jan Fherm Fredrik Jacobsson / Brita Hellner
1999 Roy-Ingvar Strandh Fredrik Jacobsson / Anna Jacobsson
1998 Anders Eriksson Fredrik Jacobsson / Anna Jacobsson
1997 Andreas Feuk Niklas Landgren / Heidi Hajny
1996 Stefan Wittenström Stefan Wittenström / Brita Hellner
1995 Georg Westin Stefan Wittenström / Brita Hellner
1994 Georg Westin Berne Persson / Lone Linnett
1993 Stefan Wittenström (3/3) Stefan Wittenström / Brita Hellner
1992 Georg Westin Stefan Wittenström / Brita Hellner
1991 Stefan Wittenström (2/3) Stefan Wittenström / Brita Hellner
1990 Thomas Danielsson Stefan Wittenström / Brita Hellner
1989 Thomas Danielsson  
1988 Stefan Wittenström (1/3)  
1987 Berne Persson  


Årets spelare
Herr Dam
2011 Anders Brandt Elisabeth Brandt
2010 Anders Brandt Elisabeth Brandt
2009 Björn Andersson Elisabeth Brandt
2008 Joel Andersson Elisabeth Brandt
2007 Joel Andersson Malin Jacobsson
2006 Fredrik Jacobsson Malin Jacobsson
2005 Kent Kirkegaard Britt-M Eriksson
2004 Andreas Feuk Camilla Lövström
2003 Fredrik Jacobsson Inger Hajny


Mästerskapsmedaljörer
Valör Plats
2012 Anders Brandt Guld JSM, Kalmar, (filt,,EB)
Anders Brandt Silver JVM, Tyskland, lagspel (filt+EB)
Elisabeth Brandt Silver JVM, Tyskland, lagspel (filt+EB)
  Rose-Marie Lönnqvist Silver Mixed-SM, Öppen klass MunktellArenan (Filt)
2011 Elisabeth Brandt Guld USM, Skoghall, FA (betong)
Anders Brandt Silver USM, Skoghall, PA (betong)
Elisabeth Brandt Guld USM, Skoghall, FA (filt)
Carolina Larsson Brons USM, Skoghall, FA (filt)
Anders Brandt Guld USM, Skoghall, lagspel (betong)
2010 BGK Linjen Brons 10-manna SM, Hässleholm, lagspel (filt)
Elisabeth Brandt Brons USM, Fröslunda, FA (filt)
Madelene Larsson Guld USM, Fröslunda, FB (filt)
Carolina Larsson Silver USM, Fröslunda, FB (filt)
2009 Joel Andersson Guld JEM, Tyskland, lagspel (betong+EB)
Elisabeth Brandt Silver USM, Uppsala, FB (filt)
Elisabeth Brandt Brons USM, Uppsala, FB (EB)
Anders Brandt Brons USM, Uppsala, PB (EB)
Oliver Jönsson Brons USM, Uppsala, PC (filt)
Oliver Jönsson Brons USM, Uppsala, PC (EB)
2008 Joel Andersson Silver JVM, Ungern, lagspel (filt+EB)
2007 Malin Jacobsson Silver JEM, Södertälje, lagspel (filt+EB)
Malin Jacobsson Guld SM, Umeå, DJ (filt+EB)
2006 Malin Jacobsson Silver SM i mixed, Karlskoga, lagspel (filt)
Malin Jacobsson Guld USM, Askim, FA (betong)
Malin Jacobsson Guld USM, Askim, FA (EB)
Malin Jacobsson Silver USM, Askim, lagspel (EB)
2005 Kent Kirkegaard Guld RM i mixed, Landskrona, lagspel (filt)
Britt-M Eriksson Guld RM i mixed, Landskrona, lagspel (filt)
Malin Jacobsson Guld USM, Motala, FA (filt)
Malin Jacobsson Brons USM, Motala, FA (EB)
Joel Andersson Silver USM, Motala, lagspel (EB)
2004 Malin Jacobsson Guld USM, Asarum, FB (filt)
Malin Jacobsson Guld USM, Asarum, FB (EB)
Joel Andersson Silver USM, Asarum, lagspel (EB)
Pontus Svensson Silver USM, Asarum, lagspel (EB)
Camilla Lövström Brons SM, Hässleholm, DJ (filt)
2003 Malin Jacobsson Brons USM, Södertälje, lagspel (filt+EB)
Malin Jacobsson Guld USM, Södertälje, FB (filt)
Malin Jacobsson Silver USM, Södertälje, FB (EB)
Ponstus Svensson Silver USM, Södertälje, PB (EB)
Inger Hajny Brons RM, Landskrona, DV (filt)
2002 Christian Löfstedt Silver USM, Umeå, lagspel (EB)
Malin Jacobsson Guld USM, Umeå, FC (filt)
Malin Jacobsson Guld USM, Umeå, FC (EB)
2001 Malin Jacobsson Brons USM, Tuve, FC (filt)
Malin Jacobsson Brons USM, Tuve, FC (EB)
1999 Daniel Fherm Guld USM, Ystad, PA (EB)
1998 Fredrik Jacobsson Silver NM, Skjeberg, lagspel (EB+Betong)
Kent Kirkegaard Silver RM i mixed, Bosarp, lagspel (filt)
Brita Hellner Silver RM i mixed, Bosarp, lagspel (filt)
BGK Linjen Brons

5-manna RM, Hässleholm, lagspel (filt)

1995 Georg Westin Guld SM, Kungälv, HJ (EB)
Georg Westin Brons SM, Gävle/Skutskär, HJ (filt)
Adam Larsson Brons SM, Fröslunda, HS (EB)
1994 Adam Larsson Silver SM, Fröslunda, HJ (EB)
1992 Stefan Wittenström Brons SM, Lövgärdet, HJ (filt)
1991 BGK Linjen Guld

5-manna JSM, Hässleholm, lagspel (filt)